środa, 9 września 2009

Trochę inspiracji + coś nowego/ Inspirations + something new

Laura Laine for Zara
Laura Laine dla Zary. To jest coś pięknego, uwielbiam jej styl, jest wyjątkowy. No ale....kto nie uwielbia? ostatnio widuję jej modowe i nie tylko rysunki wszędzie praktycznie ;)


Blamain military blazer + my new  sh scarf  :)

Tak, już wszyscy wiedzą o tym jak trendy jest styl proponowany przez Blamain na wiosnę/lato 2009, a teraz na jesień/zimę 2009/10. "TE" poszerzane, geometryczne ramiona a'la '80 + rurki, budujące sylwetkę w literę Y. Kurcze. Na początku pomyślałam sobie że wygląda to groteskowo ale jak to mawiała Coco Chanel - "fashion is architecture: it' is a matter of proportions" więc przyjrzałam się 2 razy i bardzo mi się spodobała właśnie taka modowa architektura w wydaniu Blamain, znalazłam w tym coś osobliwie ciekawego. No i te naćwiekowane gladiatory...
Bardzo ciekawie prezentuje się geometryczna marynarka z pumpami, tu znowu przeżyłam zachwyt. Jedyne czego bym nie strawiła to Blamain blazer + dzwony, albo szersze nogawki.
Blamain (kurcze w tym odcieniu błękitu zwłaszcza byłby super) niestety finansowo poza moim zasięgiem, ale od czego są SH i jest DIY? :)
Mam taką jedną czarną marynarę militarną której by się przydało odświeżenie, no zobaczymy co mi wyjdzie. Okazuje się że moja starusieńka, welurowa marynarka H&M, z bufiastym rękawem i okrągłym kołnierzem też wpisuje się w nowe trendy.
Ale w planach mam też Zarę, H&M i być może River Island, gdzie widziałam "takie" marynary i kto wie czy się nie zaopatrzę, pożyjemy - zobaczymy.
Chusta obok to mój new arrival - uwielbiam takie chusty, no i tych kolorów i wzoru dokładnie poszukiwałam.

Everybody knows how trendy is Blamain collection first for spring & summer 2009 and now for autumn & winter 2009. "Theese" wide geometric shoulders, and skinny jeans or harem pants & "that" blazers building figure in an architectonic way.  Peaked-shoulder blazers and jackets was something really inspirational for me (something post-mortem about M.J, very cool inspiration I must say)
Well...Blamain is not for me right now because of lack in my budget, but I still have DIY and SH, right?
I have two blazers that would be useful and third, one of my oldest H&M blazers has just made big come back. It's made of velur and it has peaked-shoulders, romantic and a bit baroque inspired.
Scarf in black and blue rosess is a new arrival for me. I love the colour and pattern.

 
Blamain / autumn-winter 2009/10

2 komentarze:

  1. Marynarki faktycznie rewelacyjne :) Niedawno też się wyposażyłam w jedną z H&M, teraz jeszcze muszę poszukać inspiracji jak ją nosić;) A od jakiegoś czasu chodzi za mna typowa jacksonówka... biedna wypłata xD

    OdpowiedzUsuń
  2. No moja wypłata już ucierpiała, nic tylko zostaje mi "zrób to sam" albo odkładanie...a co mijam wystawę sklepową H&M-u to się czuję bardziej zmotywowana ;)

    OdpowiedzUsuń